ВУЗ ШАГ

Дружелюбівський НВК "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

   


Оцініть, будь ласка, сайт нашого закладу
Результати

лінійка пам'яті

«Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…»

Лінійка пам’яті

Мета: Розширити знання учнів про трагедію віку – вибух на ЧАЕС; виховувати чуйність, патріотизм.

                    Епіграф:

                                Є межа в печалі,

тривога не має межі.

1-й  1986 рік. 29 років то­му. Стояла тепла українська весна. Відроджувалась і оновлювалась природа. Країна збиралася відзна­чати травневі свята. У місті атомників на Прип'яті спали безтурботним сном. Невеличке містечко Чор­нобиль купалося у зелені вишень та яблунь.


  Ніч. 26 квітня 1986 року. 1 година 23 хвилини 40 секунд.

3-й. Алло! Київ! Алло! Говорить Чорнобиль! Пожежа на АЕС! Вибух страшної сили! Усе горить, плавиться! Потрібна термінова допомога! Алло, Київ, у нас трагедія! 

 

 4-й. Анатолій Кургузов, Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко. Імена героїв, які першими ступили на лінію вог­ню. Вони ступили у вируюче полум'я, у смертельну радіацію, рятуючи станцію і людей. Вони не думали про себе: на це не було часу. Вони працювали.


5-й . Це була боротьба з вогнем у ядерному пеклі. Сталевий дах вагою тисячі тонн піднявся на 300 метрів. Гігантський фейерверк вогню на висоті 1,5 кілометра.


6-й. Вже надвечір 26 квітня з Чорнобиля в 6-ту клінічну лікарню м. Москви прибули перші по­терпілі. Вони обгоріли на 84 %, вони помирали. Зро­били все можливе, але перед радіацією ми безсилі. Навіть у медперсоналу від роботи з постраждалими стали проявлятися опіки. Кожного героя довелося ховати у спеціальній цинковій труні.


1-й . АЕС виробляла міліарди кіловат-годин електроенергії. Реактор четвертого енергоблоку пла­нувалося зупинити на ремонт. Але адміністрація станції вирішила провести деякі експерименти. Не­увага до правил безпеки спричинила страшну біду. Рятували солдати, пожежники, будівники, медики. Пізніше їх стали називати ліквідаторами. Сьогодні у нас присутня людина, яка боролася з невидимим, але жорстоким ворогом.

1-й ведучий. Коли оцінили масштаби катастрофи, виявилася очевидною потреба евакуації населення. Стали мертвими села. Земля залишилась без госпо­дарів. Смертоносна радіаційна хмара нависла над Україною, Росією, Білорусією, Польщею, Німеччи­ною, Данією, Швецією. Але жодного слова правди не було сказано про величину радіоактивного викиду.


2-й. Сьогодні підраховано, що сила радіоактив­ного викиду перевищує радіацію усіх ядерних вип­робувань, які проводились будь-коли на землі. Від цієї техногенної аварії постраждав кожен п'ятий мешканець Європи. Збитки у грошовому еквівален­ті — 235 млрд доларів. Втрачено багато земель. На сьогодні понад 2 млн осіб перебувають в ураженій зоні. Від променевої хвороби загинуло понад 400 тис. осіб, інвалідами стали тисячі й тисячі.


3-й. Увага! Спробуємо зв'язатися з Чорноби­лем. Алло, Чорнобиль, відповідайте!


4-й.  Сьогодні 4 реактори зупинені. Зруйнований четвертий накритий гігантським сар­кофагом і його радіоактивність буде небезпечною ще 150 років, можливо, більше.


5-й . Чи працюють школи й дитячі садки у Чорнобилі і Прип'яті?
разом . Ні.


6-й . Чи можна пити воду поблизу Чорнобиля? (Ні) 

 

1-йЧи живуть птахи на Чорнобильській станції? (Ні) 

 

2-й.Чи працюють підприємства на Прип'яті? (Ні) 

 

3-й.А що ж є? (Радіація, горе, катастрофа, смерть)


4-й . Багато уроків дав нам Чорнобиль: це й урок недбалості й безвідповідальності, це й урок милосердя та професійної чесності, це урок людсь­кого героїзму та відваги.


5-й . Нехай пам'ять про загиблих буде вічною. Вічна слава і вічна пам'ять Вам, рятівники наші, низький уклін Вам від врятованого народу. Оголо­шується хвилина мовчання.
Хвилина мовчання..


6-й . Тривожні дзвони Чорнобиля завжди на­гадуватимуть: «Нехай не повториться! Нехай земля квітне весною! Нехай повертаються до нас журавлі й несуть на своїх крилах мир, спокій і натхненність».

 

Нравится